Dziś jest 04.02.2023

STRONA GŁÓWNA

Pożyczka na dowód osobisty

WAŻNE INFORMACJE

Pożyczka pozabankowa na dowód a kredyt w banku

Warunki stawiane klientom ubiegającym się o chwilówkę na dowód

Charakterystyka pożyczek pozabankowych

Sytuacje uzasadniające wzięcie szybkiej pożyczki

Zasady udzielania pożyczek na dowód osobisty

POLECAMY TAKŻE

Pożyczki długoterminowe
rozłożone na raty

Pożyczka na krótki okres
udzialana przez internet

Pożyczki na PESEL
- bez zaświadczeń

Pożyczka gotówkowa
- serwis edukacyjny

 

POŻYCZKA NA DOWÓD OSOBISTY PRZEZ INTERNET - NAJPOPULARNIEJSZE FIRMY


Pożyczki na dowód to niewielkie kwoty, które można otrzymać w instytucjach innych niż banki.

Minimalna suma pożyczki wynosi zwykle 50-100 złotych, ale niektóre z firm udzielających takich pożyczek podwyższają ten limit i najmniejsza kwota może wynosić 200/250 złotych. Zwykle wyższej kwocie minimalnej towarzyszy także wyższy pułap maksymalny. Rozbieżności wśród pożyczkodawców są w tej kwestii spore. Może to być 800/1000 złotych, a nawet 10 000/ 25 000 złotych. Tyle pożyczkobiorca może uzyskać w konkretnej firmie, zakładając, że nie można zaciągać kilku zobowiązań jednocześnie (kolejną pożyczkę można otrzymać dopiero po spłacie poprzednich). Wyższej kwocie zobowiązania towarzyszy zwykle wymóg osiągnięcia pewnej granicy wieku, przeważnie 20-22 lat.

 Okres trwania pożyczki zależy przede wszystkim od pożyczonej sumy. Dla bardzo małych kwot (kilkaset złotych) wynosi on zwykle 30/31 albo 60 dni. Dla kwot większych (kilka tysięcy złotych) może wynosić 48 miesięcy. Stali, ale rzetelni klienci mogą liczyć na dłuższy okres spłaty przy kolejnych pożyczkach. Można także wydłużać termin spłaty w trakcie istnienia zobowiązania. Zwykle taka możliwość wiąże się z dodatkowymi kosztami pożyczki.

Zasadniczym kosztem pożyczki na dowód jest oprocentowanie. Dla pierwszej pożyczki w danej firmie może wynosić 0%. Takiej promocyjnej ofercie towarzyszy zwykle zero jakichkolwiek kosztów. Jest to typowa oferta na zachętę, aby przyciągnąć klientów. Każda kolejna ma jednak swoje koszty. Dla niektórych klientów oprocentowanie może być wyznaczane indywidualnie. Zwykle jednak przyjęte jest określone oprocentowanie dla wszystkich klientów i waha się od 5% do nawet 25%. W związku z tym, że takie pożyczki dotyczą małych kwot, to koszt kredytu przy zachowaniu terminów spłaty nie stanowi jednak dużego kosztu nominalnego.

Porównując oprocentowanie szybkich pożyczek trzeba jednak patrzeć nie na oprocentowanie nominalne, ale na oprocentowanie rzeczywiste (RRSO –rzeczywista roczna stopa oprocentowania), które stanowi o faktycznym koszcie kredytu. Banki przyciągają klientów niskim oprocentowaniem nominalnym, ale to oprocentowanie rzeczywiste decyduje o atrakcyjności i opłacalności oferty.

Wskaźnik RRSO daje obraz rzeczywistego kosztu kredytu, czyli ile wynosi oprocentowanie w stosunku rocznym (w okresie jednego roku). Jest to najwłaściwsza metoda porównywania szybkich pożyczek dlatego, że oferty różnych firm dotyczą różnych okresów spłaty i różnych kwot. Nie można więc ich wprost porównywać. Stąd niskie oprocentowanie nominalne wcale nie musi oznaczać korzystniejszej oferty. RRSO pozwala sprowadzić różne pożyczki „do wspólnego mianownika” i dzięki temu można stwierdzić która oferta jest korzystna.

RRSO dla chwilówek może osiągać zawrotny poziom. Jednak jeśli szybka pożyczka ma RRSO równe np. 1000%, a okres, na który została udzielona wynosi tylko 30 dni, to pożyczkobiorca musi zwrócić odsetki nie w wysokości 1000%, tylko proporcjonalnie do okresu umowy pożyczki. Koszty pożyczki są więc faktycznie niższe.

 

(C) 2015 - 2019 - pożyczka na dowód osobisty udzielana online przez firmy pozabankowe.
W serwisie przedstawiono oferty zewnętrznych firm niezwiązanych z autorem serwisu. Autor serwisu nie odpowiada za oferty ani działania tych firm.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.